PROGRAM HAGANE: NOVÉ ŘEŠENÍ KONSTRUKCE NABÍZÍ ÚČINNĚJŠÍ NAVIJÁK S HLADŠÍM CHODEM

Čím více toho budete od navijáku vyžadovat, tím více poznáte houževnatost vašich úlovků. Každým soubojem uděláte krok vpřed. Budete se zlepšovat. Budete silnější, odolnější, zkušenější. Budete také mnohem houževnatější – to vše díky vašemu navijáku. HAGANE je dokladem výrobních a konstrukčních schopností Shimano, které tuto značku odlišují od konkurence. Technologie HAGANE umožňuje navijákům zvládat dlouhodobé zatížení díky vylepšení pevnosti konstrukce, přesné mechanice a aplikaci nových poznatků. Stejně tak, jak se zlepšujete vy, zlepšujeme se i my. Trvalá odolnost, hladkost chodu a pevnost převodu (převod HAGANE), účinný přenos výkonu (uložení X-SHIP) a neuvěřitelně tuhé tělo (tělo HAGANE) – to jsou přednosti, které přináší program HAGANE. Čím častěji budete naviják s HAGANE používat, tím více oceníte jeho přínos.

Převodovka HAGANE

Vysoce odolné hnací kolo z hliníku, kovaného zastudena. Hnací kolo HAGANE je vyrobeno Shimano technologií kování zastudena, bez potřeby dodatečného obrábění. Tato technologie zaručuje dlouhodobý hladký chod, pevnost, lehkost a výkon každého navijáku. Ve srovnání s HAGANE je tradiční technologie tlakového lití a následné obrábění převodů méně odolná, což se projeví zvláště při velkém zatížení.

Uložení převodovky X-SHIP

Ztělesnění hladkosti. Technologie X-SHIP přináší revoluční způsob uložení pastorku a hnacího kola, čímž dochází ke zlepšení účinnosti převodu a zvýšení přenosu výkonu při navíjení v zátěži. Součástí uložení jsou dvě kuličková ložiska, poskytující oboustrannou dodatečnou oporu pastorku. Díky tomu je rotace rotoru stabilní a neuvěřitelně hladká. 

Tělo HAGANE

Extrémně tuhá konstrukce pro větší účinnost. Tělo HAGANE je vyrobeno z vysoce pevnostního hliníku nebo hořčíkové slitiny. Tím je zajištěna nejen pevnost a odolnost proti nárazu, ale také konstrukční stabilita, vylučující tvarové deformace těla navijáku. Výsledkem je odolná konstrukce skořepiny, poskytující dokonalou oporu pohyblivým komponentům převodovky. Díky tomu také naviják nabízí vyšší účinnost přenosu výkonu.