Shimano zarif yeni Stella FK'yi piyasaya sürdü

INFINITY EVOLUTION

Stella, SHIMANO'nun en yeni spin makarasıdır ve daha da gelişmiştir. Dikkat çekici miktarda yeni teknolojiye sahip olan Stella, yeni mükemmellik seviyelerine ulaşır ve en iyisini isteyen balıkçılar için benzersiz bir performans sunar.

Read more

OTHER NEWS

 • Shimano launches new class leading Biocraft XR

  The Biocraft XR Fly rods are the most technologically advanced fly rods ever produced by Shimano and provide a remarkable combination of casting performance, fishing practicality and value. The full range covers all situations from ultra light nymphing through to Saltwater tuna fishing.

 • Shimano, sansasyonel yeni Sustain Spinning'i piyasaya sürdü

  Sansasyonel görünümle birleşen çok yönlü performans, Sustain spin kamış yelpazesi tüm cephelerde sunulur. Hem ekstra hızlı hem de orta düzeyde gerçek eylemlerde geniş bir model seçeneği ile Sustain, diğerlerinin ulaşamadığı standartlara ulaşır.

 • SHIMANO'S BOOSTCONCEPT

  SHIMANO'nun JDM yemleri, kalite, yenilik ve etkinlik açısından dünya çapında kıskanılacak bir üne sahiptir. Tasarımlara dahil edilen özel SHIMANO teknolojileri arasında, sürekli yanıp sönme hareketi için FLASH BOOST folyo aynalar, geliştirilmiş atış mesafesi için JETBOOST Sistemi, olağanüstü gerçekçi gerçeklik için SCALEBOOST ve artırılmış stabilite için Jerk Assist Dengeleyici Sistemi yer alıyor.

 • The revolutionary new AERO TECHNIUM MGS XTD

  In the never ending quest for perfection, Shimano has re-imagined the future of ultra long range reels and for the first time combined a radical new spool design with its world renowned Super Slow 10 Oscillation. The new Long Stroke Spool is 45mm in length and substantially increases the surface area of the spool (+30%), when compared to previous models. 

 • Nasci: Born to Fish

  We're excited to introduce you to the new NASCI spinning rod and reel! The Nasci rod and reel are developed with modern understated design, superb performance, and at a great price. If that's what you are looking for, YOU and the NASCI reel and rod will make a great combination.

 • The NEW Twin Power SW

  The new TWINPOWER SW is a strong heavy-duty reel, capable of handling the biggest and most powerful predators of the sea in the toughest conditions.

 • Ultimate Evolution: New Ultegra

  The totally new Ultegra is built for anglers who are looking for a reliable reel to lure fish for freshwater perch, pike, zander or saltwater sea bass.

 • The NEW Twin Power XD

  The new TWIN POWER XD is the strongest and most durable reel in the Magnumlite series.

 • The NEW TX Ultra

  The new Tribal TX-Ultra is the new flagship rod in the Tribal family.

 • Spiral X & Hi Power X: Exclusive and reinforced construction

 • Carbon Monocoque: Good Vibrations